Ziemassvētku prieks

Ziemassvētku prieks jau sāk skanēt mūsu sirdīs. Jededzinātas svecītes un bērnu acīs iemirdzas brīnu – mains prieks, iedzirdot vārdus: Ziemassvētki, rūķi, ķekatnieki, gardumi un dāvanas.
Ziemassvētki ir laiks, kad saule atgriežas. Gaisma atgriežas. Līksme atgriežas. Svētki nāk ar bagāti klātu galdu.
8.pirmsskolas izglītības bērni gaida un nevar sagaidīt, kad varēs doties sagaidīt Ziemassvētkus.
Lūk, svetki klāt. Mirdz skaisti izrotata eglīte, uz galda dažādi gardumi, skan priecīgas bērnu balsis.
Visapkārt valda prieks un līksme. Bērni dzied, iet rotaļās, min mīklas. Nāk ķekatnieki ar dziesmām un dejām un dažādām jautrām izdarībām. Maska Lācis visiem vēl veselību, Kaza – auglīgu gadu. Ķeketnieka – Vilka uzdevums – atvairīt nelaimes. Maska Čigānieti nodarbojas ar zīlēšanu. Tālu ceļu, saldu dzīvi, bagātību un veselību pareģo čigāniete. Skan jautra mūzika, ko radīja dažādi trokšņu „instrumenti”: pannas, zvārguļi, katliņi.
Ziemassvetku brīnumi turpinās. Rūķi cienā bērnus un vecākus ar gardumiem. Uz Ziemassvētkiem jāēd dūšīgi, lai ir veselība, spēks un dzīves prieks. Visi mielojas ar pupām, zirņiem, piparkūkām, un katrs apēstais kumoss nozīmē ko sevišķu:
-apēd zirni – vienu dien mazāk raudāsi;
-apēd pupu – būsi vesels;
-apēd piparkūku – būsi priecīgs.
Ko tur nes rūķi? Tas ir dāvanu maiss. Bērnu sirds sāk līksmi pukstēt, acis iemirdzas, kad atveras dāvanu maiss.Dāvanas ir saņemtas. Lai līksme un prieks sasilda mūsu sirdis!
Eit, projām, Ziemassvētki,
Ar savām karašām;
Es gaidīšu Lieldieniņu
Ar baltām oliņām.

21.12.2017.
Informāciju sagatavoja vadītājas vietniece Alla Poļešcuka