Ziemassvētki sabraukuši...

  Sākoties decembim, visi domājam par Ziemassvētkiem un gaidām tos. „Ziemassvētki”, ja sakām šo vārdu, prātā nāk eglīte, svecīšu liesmiņas, ķekatnieki, pipārkūkas un citi gardumi.
Ziemassvētku gaidīšana katrā ģimenē ir atšķirīga, bet daudz kas ir kopīgs. Šogad, lai būtu interesantāks gaidīšanas laiks, bērni un vecāki darināja Ziemassvētku rūķīšus. Darbiņi ļoti interesanti, silti un mīļi. Tika izveidota brīnumjauka izstāde. Katru rītu, nākot uz bērnudārzu un vakarā ejot uz mājām, var dzirdēt bērnu balstiņas: „He, kur mans rūķītis!”.  „Lūk, rīķītis Šreks”. „Ai, maziņš, mīļš rūķītis”. Jā, tik tiešām, rūķu saime liela. Bērni un vecāki strādāja cītīgi. Izstādē var redzēt gan lielus, gan mazus, gan šūtus un adītus, gan no mīklas un papīra darinātus rūķus.
Sagatavošanas grupas bērni darināja maskas, un apciemoja visas grupas ar dziesmām, dejām un dažādām jautrām izdarībām. Maska Lācis visiem vēlēja veselību, Kaza – auglīgu gadu, Ķekatnieka – Vilka uzdevums atvairīt nelaimes, bet ķekatniekam – Slotai jāizslauka no mājas viss sliktais. Bija ļoti neparasti un jautri, jo skanēja mūzika, ko radīja dažādi trokšņu „instrumenti”: pannas, kastroli, katliņi, zvārguļi. Pēc tam visu redzēja „Ziemassvētku pasaku”, kuru izspēlēja sagatavošanas grupas bērni.
Ziemassvētki ir bagāti svētki. Svētkos ir dūšīgi jāēd. Bērni cienājās ar pupām, zirņiem un piparkūkām.
Gaisi nāca, drīz aizgāja
Tie bagāti Ziemassvētki;
Trīs dieniņas, trīs naksniņas
Iet pār kalnu dziedādami.

Informāciju sagatavoja:
vadītājas vietniece A.Poļeščuka