Kā mēs iepazināmies ar vitamīniem.

  
            Bērna dzīve pirmsskolas iestādē nav iedomājama bez jautrām izklaidēm, sacensībām, svētkiem, interesantām spēlēm un aizraujošām atrakcijām. Ļoti interesanti un jautri pilsētā bija organizēts pasākums „Veselības nedēļa”, bet mūsu pirmsskolas iestādē noritēja „Vitamīnu nedēļa”.
            Nedēļas pasākuma  organizēšanas galvenais mērķis: paplašināt bērnu priekšstatus par vitamīniem un to lietošanas nepieciešamību ikdienas uzturā.
Katru rītu ar bērniem tika novadītas sarunas, augļu un dārzeņu degustācijas, fizminūtes, rotaļnodarbības: „Veselīgi un kaitīgi ieradumi”, „Ko nozīmē būt veselam”, „Ceļojums uz vitamīnu pilsētu”, „Vitamīni – organisma aizstāvji”, „Vitamīnu maģija”, apskatijām ilustrācijas, fotogrāfijas par veselīgu dzīves veidu, un ar lielu aizrautību gatavojamies radošo darbu izstādei.
            Vitamīnu nedēļa garumā bērni uzzināja par veselīga dzīves veida galvenajiem noteikumiem. Bērni stāstīja, kā viņi nodarbojas ar sportu, ievēro kultūrhigiēniskus noteikumus, un kādi viņiem iz zināmi veselīgi un ne pārāk veselīgi, bet dažreiz pat veselībai kaitīgi produkti. Izrādās, mūsu bērni ļoti labi zina, kādi produkti jālieto uzturā, kādos  produktos atrodas bērna veselībai un augšanai nepieciešamie vitamīni, kā arī ir jaatbalsta aktīvs dzīves veids un jāievēro kulturāli higiēniski noteikumi.
             Noslēguma izklade „Vitamīnu flešmobs” noritēja jautri un spraigi.  Bērni ne tikai dejoja, bet arī lasīja dzejoļus par vitamīniem, minēja mīklas, piedalijās dažādās sporta spēlēs.

Informāciju sagatavoja

vadītājas vietniece A.Poļeščuka