VASARAS DARBI

    10.07.2014.
Lai bij jauki, kad bij jauki,
Vasarā, tad bij jauki;
Kumeļam zaļa zāle,
Man sarkanas zemenītes.
                 Latviešu tautasdziesma
Cik daudz gaismas un spožuma visapkārt. Visur mirdz, spulgo, vizuļo un spīd.
Šodien bitītes ir paaicinājušas bērnus apciemot sakņu dārzu. Pavasarī sagatavošanas grupas bērni sakņu dārzā gan stādīja, gan sēja. No sēkliņām izaudzēja , un tad tos stādīja sakņu dārzā. Laistīja un ravēja. Bērni nodarbībās zīmējuši, veidojuši un aplicējuši dārzeņus, lasījuši par tiem pasakas, stāstus.
Šodien pastaigas laikā bērni un pieaugušie dodas uz bērnudārza sakņu dārzu,jo tiek organizēta „Dārzeņu svētku diena”.  Lai tiktu sakņu dārzā bērniem ir jāmin mīklas, jāstāsta dzejoļi par dārzeņiem.Skan vēl dažādi interesanti jautājumi par dārzeņiem. Bērni ar lielu interesi pareizi atbild uz visiem jautājumiem, min mīklas un lasa dzejoļus. Noskaidro dārzeņu krāsu, formu, kāpēc svarīgi dārzeņus lietot ikdienas uzturā.
Tagad var aplūkot tomātu stādiņus, sīpolus, ķīplokus, piparus, kuri aug siltumnīcā, pasmaržot piparmētras, melisas. Jā, ziemas laikā varēs izgaršot piparmētras tēju.
Vēl priekšā daudz vasaras darbiņu. Jāpieliek daudz spēka, lai sakņu dārzā izaugtu skaisti un lieli tomāti, pipari, sīpoli.
Paldies, tev, vasariņa!