Rudens darbiņi

       

        Rudens laiks ir klāt. Rudens ir brīnišķīgs gleznotājs un krāsu meistars. Rudens krāsu varavīksnē ir sarksani tomāti, oranži burkāni, dzelteni āboli, zaļi gurķi, gaiši zilas rīta debesis, tumši zilas plūmes un violēti miķeļīši. Un vēl, visapkārt lidinās rudens smaržu mākoņi. Rudens ir ļoti darbīgs . Katru no mums atrod visvisādi darbi un domas: priecīgas, krāsainas, čaukstošas, citreiz pelēkas un garlaicīgas, bet tomēr jaukas.
        Jā, darba daudz. Jānovāc dārzeņi, jāsavāc kastaņi, zīles, čiekuri,zariņi, zīļu cepurītes sēkliņas, sārtās pīlādžogas, krāsainās lapiņas. Mazliet fantāzijas un vazēs pagatavot dažādas pasakainas lietiņas.
        Koki tinas dzeltenā, sarkanā, brūnā lapu mākonītī. „Cik skaistas lapas!”-skan bērnu balsis. Lapām šķiet,ka tās vairs nedrīkst kavēties pie pazīstamā kokā, un virpuļodamas tās krīt zemē.
         Berni lasa un lasa krāsainās lapas un pārvērš tās par brīnišķīgām puķēm, skastiem putniem, kokiem. Draudzīgi visi ķeras pie darba un verandu nevar pazīt.
         No savāktajām lapām bērni vērš garas vijas, kuras kār gar sienām.
         Zied neredzētas puķes, lidinās putni, aug pasakaini koki. Darbiņš ir padarīts. Ai, cik skaisti!
         Skolotaja rosina bērnus atbildēt uz jautājumiem:
- Vai dzimtā vieta ir jāmil?
- Vai Latvija ir skaista?
- Vai Latvijai ir dzimšanas diena?
- Kā Latvija svin dzimšanas dienu?
Kad uz visiem jautājumiem tika rastas atbildes, bērni nolēma sagatavot nelielu priekšnesumu: dziedāja dziesmas, dejoja, skaitīja dzejolus un cienājās ar garšīgu torti.
           Tādi nu ir mūsu rudens darbiņi.

21.11.2014.
Informāciju sagatavoja
vadītājas vietniece
A.Poļeščuka