Jautrā ballīte

             Bērni rosās un pošas, jo šodien notiks ballīte. „Es būšu mārīte, es bitīte, bet es skudriņa”-savā starpā sarunājas bērni.
Ballītei bērni gatavojās nedēļas garumā. Vecāki arī ņēma aktīvu dalību, jo kopā ar bērniem mājās gatavoja maskas.
Kukaiņu valstība ir ļoti interesanta un daudzveidīga. Pārrunās bērni  uzzina un pastāsta savas zināšanas par kukaiņiem; kur tie dzīvo, ko ēd, cik tiem kāju, vai ir spārni utt. Aplūkoja attēlus grāmatas un enciklopēdijas ar kukaiņiem. Kā arī zīmēja, līmēja un veidoja kukaiņus. Pastaigās bērnu vēroja, kuri kukaiņi lido, kuri – rāpo pa zāli. Vēroja, kā skudras darbojas – nes zariņus, smilgas, dažādus kukaiņus. Ar lupu pētīja  zālē mazos kukainīšus. Kopīgi secināja, ka dabā viss ir savstarpēji saistīts un visas dzīvās radības ir labas un vajadzīgas.
Visur ir neparasti un skaisti, mazi un lieli kukainīši. Koku zaros sēž kāpuriņi. Smilšu kaste pārvērtusies skudru pūznī, zālē var redzēt dažādas vabolītes, uz ziediņiem sēž mārītes un skaisti taurenīši. Koku zaros var vērot zirnekļu tīmekļus un zirnekļus.
Lūk, bisu strops. Skan mūzika. Dejo taurenīši ar vabolītēm. Zirneklīši uzlūgusi mārītes un spāres. Dejo skudriņas. Ierodas bitīte Maja un uzcienā visus ar ļoti saldu un garšīgu medu. Bitītes Majas  draudzenes visus aicina iet rotaļā. Ballīte turpinās.
Vasarā gan ir labi. Vasara ir piedzīvojumu, atklājumu un daždažādu gardumu laiks.
17.07.2020.
Informāciju sagatavoja vadītājas vietniece A.Poļeščuka